„Ciemna strona”

„Koń Trojański”

Ciemna strona

Podstęp przynoszący zgubę. Wiele firm bukmacherskich, osób stosuje”haczyki”. Są to głównie bonusy – za założenie konta gracza, za lojalność, od obrotu itp. Mają Nas zachęcić do wykorzystania bonusu, jednocześnie wciągnąć podstępem w hazard. Oczywiście, każdy ma swój rozsądek, jednak początkujący gracz chętnie korzysta z takich „promocji”. W taki oto prosty sposób błędne koło rozrasta się.

 

Korupcja

Niestety, w tej kwestii jesteśmy bezradni. Pewnie, każdy słyszał w jakim stopniu rozrasta się w świecie sportu. Zabija nie tylko piękno, pot, łzy oraz krew, którą sportowcy zostawiają na arenach, ale również w znacznym stopniu utrudnia bukmacherstwo.

 

Niespodzianki

Oczywiście, nie wszystko musi być złe, co jest nielogiczne. Dzięki walce, teoretycznie słabszych, oglądamy niesamowite spektakle. Od strony bukmachera, wszystko co niemożliwe jest korupcją, od strony kibica chwilami, które zapadają na bardzo długo w pamięć.

 

Uzależnienie

Niestety, nieliczni znają swoją granicę, o ile tacy są. Zaczyna się od małych kwot, kilku zakładów, kończy stratą rodziny, domu, kradzieżą, a nawet pozbawieniem życia kogoś lub siebie. Pamiętajmy – chora osoba, nigdy się do tego nie przyzna. Uważam, że każdy powinien, gdy czuje iż stopniowo zabawa przeradza się w nałóg, zaprzestać gry choćby na krótki okres, próbując żyć, odzwyczajać się. Nie wstydźmy się pomocy specjalistów, osób bliskich. Oczywiście wyjście z nałogu, to długi proces, ale od czegoś musimy zacząć. Więcej rad udzielam w dziale: Pomoc w uzależnieniu.